تردد تمامي كاميون‌هاي ايراني و وسايل نقليه‌اي كه از سمت جمهوري اسلامي ايران قصد عزيمت به كشور تركيه را دارند، بدون هيچ‌گونه مانع و محدوديتي در جريان است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۱۴ - ۱۴:۴۲ کد خبر : 10990

در پي انتشار خبري از روز گذشته در برخي رسانه‌ها درخصوص تشكيل صف طولاني از كاميون‌ها در مرز بازرگان، رصد و بررسي وضعيت ترددها در مرز بازرگان حاكي است صف كاميون‌ها در مرز بازرگان مربوط به جمهوري اسلامي ايران نمي‌باشد.

براساس اين گزارش، صف احتمالي مربوط به خروجي‌هايي است كه از سمت تركيه به ايران مي‌آيند و مربوط به توافقاتي است كه تركيه با كشورهاي CIS مانند قزاقستان دارد.

شايان ذكر است برخي كشورها براي تردد ناوگان باري ديگر كشورها در خاك خود، توافقات دو جانبه داشته و به شكل برابر اقدام به صدور پروانه تردد براي كاميون‌هاي دو طرف مي‌كنند، لذا صف شكل گرفته مربوط به همين كاميون‌ها و مشكلي است كه دولت تركيه در تأمين اين مجوزها داشته است و هيچ‌گونه ارتباطي با كشورمان ندارد و صرفاً اين كاميون‌ها به شكل ترانزيتي از خاك جمهوري اسلامي ايران عبور مي‌كنند.

خاطرنشان مي‌سازد در حال حاضر علاوه بر كاميون‌هاي حامل مواد غذايي فاسدشدني كه داراي اولويت تردد مي‌باشند، ساير كاميون‌هاي ايراني نيز بدون صف طولاني وارد ايران مي‌شوند و اوضاع در مرز براي ايراني‌ها كاملاً عادي مي‌باشد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار