وزیر بهداشت، گفت: کمبود دارو همیشه در کشور وجود دارد و ما در بهترین شرایط ۳۰ قلم کمبود دارو داشتیم که اکنون کمبود داروی کشور اندکی بیش از این است و نهایت تلاش خود را می کنیم تا این کمبودها افزایش پیدا نکند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۱۳ - ۱۳:۴۸ کد خبر : 10921

 


به گزارش راه مردم، دکتر سیدحسن هاشمی همچنین درباره ابلاغ بخشنامه ای مبنی بر استفاده مجدد از برخی لوازم پزشکی برای صرفه جویی در هزینه ها، افزود: چیزی به اسم تجهیزات یکبار مصرف وجود ندارد، برخی شرکت ها تقلب و تخلف کرده اند و شاید افرادی را در سیستم ما و در بیمه ها داشته باشند و اعلام می کنند وسیله ای که در تمام نقاط دنیا چند بار استفاده می شود را یک بار استفاده کنید.

زمانی که از تحمیل هزینه های اضافی پیشگیری می کنیم، صدای عده ای بلند می شود
وزیر بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت کاری را انجام می دهد که در آمریکا و اروپا انجام می شود، بنابراین به هیچ وجه نیازی نیست وسیله ای فلزی و یا وسیله ای که می توان چند بار با پیشرفته ترین تجهیزاتی که اکنون در ایران برای استریل کردن، یعنی پلاسما موجود است استفاده کرد را دور انداخت، لذا نباید هزینه نابجا به مردم تحمیل کرد.

دکتر هاشمی یادآور شد: زمانی که از تحمیل این هزینه پیشگیری می کنند صدای عده ای بلند می شود، اما این صدای مردمی که از این لوازم استفاده می کنند نیست، بلکه صدای افرادی بوده که منافعشان در یکبار مصرف کردن این لوازم است.

وزارت بهداشت علاوه بر مراقبت از سلامت مردم از جیبشان نیز مراقبت می کند
وزیر بهداشت، افزود: دانشگاه های کرمانشاه، کردستان، همدان و ایلام، ظرف یک ماه، نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان از این طریق صرفه جویی کرده اند. در واقع وسیله ای که فلزی بوده استریل می شود و تمام دنیا این کار را انجام می دهند.

دکتر هاشمی با بیان اینکه فضای مجازی غیر رسمی به راحتی قابل خریدن است، تصریح کرد: کافی است عده ای واردکننده باشند و از این تصمیم آسیب ببیند، اگر یک صدم خرج کنند، می توانند بخشی از جامعه را از طریق فضاهای مجازی غیر رسمی مجاب کنند، اما وزارت بهداشت برای سلامت مردم مسئولیت دارد و این  اقدام علاوه بر مراقبت از سلامتشان، از جیبشان یعنی بیت المال نیز مراقبت می کند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار