رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تحول سلامت، چندین بار مورد حمایت مقام معظم رهبری قرار گرفته و همه باید به اجرای کامل و برطرف کردن مشکلات این طرح، کمک کنیم.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۱۳ - ۱۳:۳۷ کد خبر : 10906

 

به گزارش راه مردم به نقل از وبدا ؛ دکتر حسینعلی شهریاری با اعلام این مطلب، اظهار داشت: باید هزینه های حوزه سلامت بدون کاستن از خدمات، کاهش پیدا کند و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در این زمینه، جلساتی با بیمه ها برگزار خواهد کرد. همچنین بیمه ها باید منابع مالی مورد نیاز جهت اداره و مدیریت بهتر حوزه سلامت را تامین کنند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه وزارت بهداشت تمام تلاش و توان خود را برای تامین دارو، تجهیزات پزشکی و مواد اولیه به کار گرفته است. با اینکه حدود ۲۵ درصد از عوامل موثر با حوزه سلامت در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد، اما ۷۵ درصد از عوامل موثر، مربوط به رفتار سایر نهادها و دستگاه های اجرایی مانند گمرک، بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر سایر نهادها و دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه سلامت، به وظایف خود به درستی عمل نکنند، نمی توان انتظار موفقیت چندانی داشت، اما امیدواریم که با همکاری مجلس و وزارت بهداشت، بتوانیم به اهداف اصلی که مهمترین آن، خدمت به مردم است، دست پیدا کنیم.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار