معاون پرستاری وزارت بهداشت، گفت: کد رشته های پرستاری اعلام شده برای دانشگاه های علوم پزشکی بندرعباس و کردستان در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری با سایر کد رشته های پرستاری اعلامی دانشگاه های علوم پزشکی، هیچ تفاوتی ندارد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۱۳ - ۰۹:۵۰ کد خبر : 10901به گزارش راه مردم، دکتر مریم حضرتی با اعلام اینکه داوطلبینی که در رشته های گروه پرستاری پذیرفته می شوند، در مقطع کارشناسی به مدت چهار سال در دانشکده های پرستاری و مامایی تحصیل می کنند، افزود: پذیرفته شدگان همزمان با تحصیل در دانشکده ها برای گذراندن دوره های کارآموزی و کارورزی (در سال چهارم تحصیل) در بخش های مختلف بیمارستانی و مراکز درمانی حضور می یابند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت تصریح کرد: هر ساله ظرفیت های رشته های گروه پرستاری طبق اعلام دانشگاه ها از طریق سازمان سنجش در دفترچه کنکور سراسری منتشر می شود و در دفترچه اعلامی امسال نیز مطلبی در رابطه با کد رشته های پرستاری در دانشگاه های علوم پزشکی بندرعباس و کردستان اعلام شده بود که باعث برداشت های متفاوت شد.

دکتر حضرتی به نقل از دكتر حمید اكبري، قائم مقام معاون آموزشي خاطرنشان کرد: این کدهای اعلام شده در دانشگاه های علوم پزشکی بندرعباس و کردستان با کد رشته های پرستاری در سایر دانشگاه های علوم پزشکی، هیچ تفاوتی ندارد و دانشجويان اين دانشگاه ها براي گذراندن دوره هاي باليني مي توانند از ظرفيت بيمارستان هاي ميناب و سقز نيز استفاده كنند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: بحثی که در رابطه با کد رشته های پرستار بیمارستانی در سال گذشته وجود داشت، به طور کامل خاتمه یافته و گروه های مختلف پرستاری از این جهت نگران نباشند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار