یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ذهن مردم نباید از پرسش اصلی که چرا وضعیت اقتصادی به شرایط امروز رسیده است و مدام نرخ دلار، ارز و طلا بالا می‌رود، دور شود. دولت در حوزه اقتصادی پاسخگوی مردم باشد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۰۸ - ۱۲:۰۶ کد خبر : 10715

به گزارش راه مردم

عبدالله ناصری در واکنش به گرانی ارز و ضرورت توجه دولت به کنترل بازار اقتصادی، اظهار کرد: صحبتم را درباره این موضوع با حکایتی از سوال رندانه یک فرهیخته کارکشته شروع می‌کنم. او از من پرسید آیا فکر می‌کنید آقای روحانی با سیاست خاصی برنامه‌ریزی می‌کند و مسیر را به سمت حل مناقشات سیاسی و بین‌المللی ایران می‌برد؟ و بعد ایشان به قطعنامه ۵۹۸ اشاره کردند.

وی ادامه داد: اگرچه اشاره تاریخی و صراحت این شخصیت فرهنگی قابل تامل است اما من معتقد هستم که اگر چنین شرایطی را آقای روحانی مدنظر قرار داشته باشد، حتما باید مسیر پیش‌روی ایشان را مورد انتقاد قرار داد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر ضرورت کنترل افکار عمومی در حوزه اقتصادی، خاطرنشان کرد: مهمترین کاری که دولت در حال حاضر باید انجام بدهد پاسخ دادن به سوالات افکار عمومی است. جمعی از مردم هستند که نفعی از افزایش قیمت سکه، ‌طلا و دلار نمی‌برند اما افزایش نرخ این قبیل مسائل آرامش زندگی آنها را به هم می‌زند.

وی افزود: برخی از سرمایه‌داران کشور که حتی ممکن است در این بازار هم به جایگاه اقتصادی برسند هم از وضعیت فعلی ناراضی هستند. به نظر من با ادامه افزایش نرخ سکه، طلا و دلار هر دو قشر غنی و فقیر کشور دچار بحران روانی خواهند شد.

ناصری سپس گفت: سرمایه‌داران هم که با شرایط فعلی بر سرمایه‌هایشان افزوده می‌شود همواره نگران هستند که نکند با تغییر قیمت‌ها دچار مشکلات مالی و اقتصادی شوند و سرمایه‌شان از بین برود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: من امیدوار هستم که در شرایط فعلی حداقل آقای روحانی دغدغه تغییر فضا را داشته باشد و فقط راهی برای برون‌رفت از فضای فعلی پیدا نکنند؛ البته هر کم کاری در شرایط فعلی عذر بدتر از گناه است چرا که کشور هم نیروی با تجربه مدیریتی دارد و هم اندیشمند اقتصادی، اجتماعی و سیاسی دارد و آنها ممکن است علیه هر کدام از معضلات فعلی راه‌حلی داشته باشند.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد خیلی از کارشناسان می‌توانند نسخه برون‌رفت از شرایط فعلی را به آقای روحانی ارائه کنند اما ایشان همان راه همیشگی را در پیش گرفتند.

ناصری در ادامه این گفت‌وگو گفت: اولویت دولت به جز کنترل افزایش قیمت سکه، طلا و دلار لازم است تا فضای بسیار بهم ریخته روانی جامعه را کنترل کند. آقای روحانی به عنوان رییس‌جمهور فارغ از بحران‌های پیش‌رو وظیفه دارند تا شرایط روانی جامعه را کنترل کنند.

وی با بیان اینکه باید عناصر پدید آورنده وضعیت اقتصادی فعلی برای مردم روشن شود، اظهار کرد: افراد یا نهادهای پدید آورنده بحران‌های اقتصادی با بحران‌ افزایش قیمت‌ها در بازار اقتصادی از نظر مردم دور نمی‌شود. به نظر می‌رسد که عده‌ای فکر می‌کنند با ایجاد بازار ناامن می‌توانند ذهن جامعه را از علت وضعیت نامناسب امروز دور کنند اما جامعه به دنبال چرایی و چیستی وضعیت اقتصادی فعلی هستند.

ناصری گفت: افزایش قیمت‌ها دغدغه مردم است اما امروز این وضعیت و این بی‌تفاوتی دولت نسبت به وضعیت فعلی جامعه را از مساله اصلی که چرا به چنین وضعیتی رسیدیم و چرا چنین ساختار فاسد و پیچیده‌ای در اقتصاد داریم، دور نخواهد کرد. مردم باید بدانند که چرا وضعیت اقتصادی به اینجا کشیده شده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار