نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پاسخ رئیس‌جمهور به ترامپ منجر به وحدت هر چه بیشتر کشور شد، گفت: با بزرگانی چون سردار سلیمانی از تهدیدات دشمن نهراسیده و از مواضع خود دفاع می‌کنیم.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۰۸ - ۰۹:۱۹ کد خبر : 10692

به گزارش راه مردم

بهمن طاهرخانی  اظهار کرد: ایران با دشمنی مواجه است که از هیچ منطقی تبعیت نکرده و به تعهدات پیشنهادی خود نیز عمل نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه قصد تعرض و ظلم به کشوری را نداریم و در نظام و سیاست ما نیز چنین تفکری نبوده و تدوین نشده است، ادامه داد: پیام سردار سلیمانی حاوی این مطلب بود که در صلح و مسالمت با دنیا هستیم و اگر دشمن برنامه و تعرضی داشته باشد با تمام قوت از کیان خود دفاع خواهیم کرد و این امر حق مسلم ماست.

به گفته نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، اقتدار ایران با بزرگانی چون سردار سلیمانی مطرح می‌شود و کشور و مردمی آماده در صحنه داریم که از تهدیدات دشمن نهراسیده و از مواضع خود دفاع می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اطرافیان ترامپ جنگ‌طلبانی هستند که این فرد دیوانه را مدیریت می‌کنند، اضافه کرد: با سخنانی که ترامپ گفت باید یک پاسخ دندان‌شکن دریافت می‌کرد و مسئولین کشور به‌عنوان نمایندگان ملت، پیام مردم را به گوش آنان رساندند.

طاهرخانی تصریح کرد: مواضع رئیس‌جمهور مقتدرانه، هوشمندانه و لازمهٔ مدیریت و وضع کنونی کشور بود که مقابل گزافه‌گویی ترامپ پاسخی داد که منجر به انسجام و وحدت کشور شد.

وی تصریح کرد: سخنان رئیس‌جمهور منافع ملت را دربرداشت و ایران هیچ‌گاه به دنبال تنش و ناامنی نبوده و نیست و از حق طبیعی و کیان خود در منطقه حفاظت می‌کند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مجلس شورای اسلامی نیز نمایندگان از همهٔ جناح‌ها به‌اتفاق نظر از پاسخ رئیس‌جمهور قدردانی کردند، اضافه کرد: مجلس به تأسی از رهبری نسبت به ملت و حفظ تمامیت ارضی کشور به دنبال وحدت جامعه است و برای نشان دادن اقتدار مقابل زیاده‌خواهان از هیچ امری فروگذار نخواهند کرد.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه سبک‌مغزی چون ترامپ سردمدار گفتمان سیاسی بین‌الملل است و بسیاری از کشورها از او تبعیت می‌کنند، تصریح کرد: ایران و کشورهای منطقه مالک خاورمیانه هستند ولی برخی حکومت‌های ناتوان تابع ترامپ بوده و به دنبال حق‌طلبی نیستند و زمانی که منطقه برای ما ناامن باشد از اقتدار خود دفاع خواهیم کرد.

طاهرخانی افزود: چرا باید برخی از سران کشورها در منطقه در امنیت کامل باشند و واردات و صادرات انجام دهند و ایران را از این حق خود محروم کنند؟ ما نیز از حق مالکیت خود در منطقه برای حفظ تبادلات استفاده می‌کنیم.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: ما باید با انسجام و همگرایی، منطقه را تحت کنترل داشته باشیم و از منافع خود دفاع و آن‌ها را حفظ کنیم.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار