رییس سازمان هواپیمایی کشوری به مشکل تخصیص ارز به شرکت های هواپیمایی اشاره کرد و گفت: این سازمان به همراه وزارت راه و شهرسازی پیگیر رفع این مشکل اند و امیدوارم به زودی به نتیجه برسد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۰۷ - ۱۲:۵۵ کد خبر : 10632

علی عابدزاده با بیان این مطلب افزود: مکاتبات لازم با بانک مرکزی انجام شده و با سازمان برنامه و بودجه جلسه گذاشتیم و راهبرد تخصیص ارز به شرکت‌های هواپیمایی را تعریف کردیم.

عابدزاده یادآورشد: متاسفانه ارز مورد نیاز شرکت های هواپیمایی به آنها تخصیص نیافته و آنها دچار مشکل شدند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: با توجه به اینکه در آینده تامین هزینه های شرکت های هواپیمایی بسیار سخت خواهد شد، لذا پیگیریم که ارز با قیمت مناسب در اختیار آنها قرار گیرد، تا این مشکل رفع شود.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه به مساله تولید قطعات صنعت هوانوردی در داخل کشور اشاره کرد و گفت: با آغوش باز از کسانی که در عرصه ساخت قطعات مرتبط با صنعت هوانوردی فعالیت می کنند، حمایت می کنیم.

معاون وزیر راه وشهرسازی ادامه داد: تقریبا هر درخواستی که برای تولید قطعه به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه شود و ساختار مهندسی آن درست باشد، سریع جواب گرفته است.

عابدزاده، استفاده از توان داخلی برای تامین قطعات مرتبط با صنعت هوانوردی را یک ضرورت دانست و گفت: این سازمان در توسعه تولید قطعات، خطوط هوایی و قطعه سازی از هرگونه تلاش فرو گذار نیست

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار