رئیس‌ انجمن داروسازان ایران با اشاره به انتصاب رئیس جدید سازمان غذا و دارو گفت: مدیران جدید این سازمان، فرسایش داروسازان را جدی بگیرند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۰۱ - ۲۳:۰۵ کد خبر : 1061

دکتر محمدباقر ضیاء روز چهارشنبه در افتتاحیه همایش ملی روز داروسازی که در پژوهشگاه نیرو برگزار شد، گفت: این روزها به مناسبت تبریک زادروز زکریای رازی، در عوض تقدیر از تلاش‌های طاقت‌فرسای داروسازان، همه توجه‌ها متوجه مشکلات داروسازان است.

وی ادامه داد: این به معنای آن است که جامعه داروسازی نیاز به بازآفرینی دارد، زیرا دچار نابسامانی و ناپایداری شده است.

ضیاء افزود: باید اعتراف کرد که زنجیره اقتصاد دارو از ابتدا تا انتها بیمار شده و این بیماری یک مرض مُسری است که عدم برنامه‌ریزی برای تأمین منابع، بزرگترین همراه این بیماری جانکاه است.

رئیس‌ انجمن داروسازان ایران با اشاره به آفاتی که گریبانگیر جامعه داروسازی شده است، تأکید کرد: سال ۷۱ از داروخانه‌های تبریز یکسری آمار جمع‌آوری کردیم که مشخص شد مراجعه ویزیتورهای دارویی هر روز، روزی دو ساعت وقت داروخانه‌داران را می‌گیرد.

وی تصریح کرد: ما از مردانی که در تغییرات جدید وزارت بهداشت پست‌های کلیدی را در اختیار می‌گیرند، توقع داریم که اسباب خدمتگزاری برای داروسازان را فراهم کنند و در عین حال حیثیت داروسازان را حیثیت نظام سلامت بدانند.

رئیس انجمن داروسازان ایران اظهار داشت: در شرایطی که گردش نقدینگی داروخانه‌ها، آنها را به سمت ورشکستگی هدایت می‌کند، باز هم افراد با شعارهای غیرکارشناسی می‌خواهند خلاء برنامه‌ریزی برای اشتغالزایی داروسازان جوان را پنهان کنند و به دنبال شغل‌سازی برای داروسازان جوان در داروخانه‌ها هستند؛ بدون اینکه به الزامات و پیش‌شرط‌های آن توجه کنند.

ضیاء گفت: امروز نمی‌توان انکار کرد که چک‌های برگشتی داروخانه‌ها افزایش یافته و این موضوع حیثیت اجتماعی داروسازان را مخدوش کرده و گره‌گشایی از این موضوع در دست دولتمردان است.

وی خاطرنشان کرد: باید برای آینده داروسازی در کشور یک برنامه مدون و مشخص و به دور از شعارزدگی تعریف شود و همه دست اندرکاران این حوزه مبتنی بر آن حرکت کنند تا افق‌های داروسازی کشور بر مدار بالاتری از پیشرفت و تعالی قرار گیرد.

حبیب احسنی پور

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار