رییس سازمان ملی استاندارد گفت: علیرغم شرایط تحریم، وزارت بهداشت و سازمان استاندارد با هماهنگی یکدیگر مراقب سلامت مردم هستند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۰۶ - ۱۳:۱۸ کد خبر : 10573
به گزارش راه مردم،به نقل از وبدا، مهندس نیره سادات پیروزبخت، در حاشیه نشست کاری مشترک با وزیر بهداشت درخصوص شیوه نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی اظهار داشت: یکی از مسائلی که در جلسه امروز با مسئولان وزارت بهداشت مورد بحث قرار گرفت، این بود که تدبیری اندیشیده شود تا سلامت و ایمنی تجهیزات پزشکی حفظ شده و روند نظارت بر تولید و واردات در خصوص اعطای استاندارد تسریع شود.
 وی ادامه داد: ما با وزارت بهداشت هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم تا تمامی مدارک و گواهینامه های فنی و استانداردهای تجهیزات پزشکی در خارج از کشور بررسی شده و در داخل کشور نیز چنانچه قرار است آزمایشی بر محصولات و ملزومات پزشکی انجام شود، این آزمایشات براساس استانداردهای ملی و با توجه به ویژگی های مقررات فنی وزارت بهداشت، در آزمایشگاه های مورد تایید دو طرف انجام گیرد.
 رییس سازمان ملی استاندارد با اشاره به یکسان سازی فرآیند‌های استاندارد و نظارت بر محصولات حوزه سلامت بین وزارت بهداشت و سازمان استاندارد تصریح کرد: در ۶ ماهه اخیر هماهنگی‌های خوبی با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو داشتیم و بیشتر فرایندها یکسان شده است.
 مهندس پیروزبخت بیان کرد: از این پس مردم خودشان نتیجه این همکاری‌ها را واضح و آشکار خواهند دید و مردم مطمئن باشند که محصولات با نظارت دقیق، صحت و سلامت کامل با استانداردهای موردنیاز در اختیار آنها قرار می‌ گیرد.
 وی با اشاره به تحریم‌ های پیش روی کشور گفت: علیرغم شرایط تحریم، وزارت بهداشت و سازمان استاندارد با هماهنگی یکدیگر مراقب سلامت مردم هستند.
 مهندس پیروزبخت با بیان اینکه در خصوص واردات برنج، استانداردها تغییرات خاصی نکرده است، گفت: البته یکسان سازی فرآیند‌ها بین وزارت بهداشت و سازمان استاندارد صورت گرفته است و آزمایش‌ها برای صدور استاندارد و گواهی‌نامه‌ در یک آزمایشگاه انجام می‌شود و گواهی ‌نامه‌ ای که در این آزمایشگاه‌ برای محصولات صادر می‌شود مورد تایید هر دو دستگاه است.
 رییس سازمان ملی استاندارد تاکید کرد:‌ وزارت بهداشت مراقب سلامت مردم هستند و در مورد سلامت واردات محصولاتی مانند برنج و روغن وزارت بهداشت نظارت های کافی دارد و ما نیز تلاش می‌کنیم تمام استانداردها رعایت شود.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار