نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی با تکیه‌ بر ظرفیت‌های پژوهشی و کاربردی خود به توسعه شاخص‌های انسانی در شهرهای محروم بلوچستان هم‌چون گذشته ورود جدی کند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۰۶ - ۱۰:۴۶ کد خبر : 10530

به گزارش راه مردم

عبدالغفور ایران‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: جهاد دانشگاهی با عمر ۳۸ ساله خود ظرفیتی ارزشمند برای ایران بوده و تاکنون طرح‌های پژوهشی و کابردی موفقی را در سراسر کشور اجرا کرده است .

وی افزود: حاشیه‌نشینی سرسام‌آور، خشکسالی بی‌سابقه، عدم دسترسی مردم به‌ویژه در روستاها به شبکه آب و برق از جمله تنگاها و مشکلات مردم حوزه انتخابیه چابهار، کنارک، نیکشهر و قصرقند است که از جهاد دانشگاهی انتظار می‌رود در راستای عمل به مسولیت‌های اجتماعی خود به توسعه این شاخص‌ها کمک کند .

نماینده مردم چابهار در مجلس تصریح کرد: البته جهاد دانشگاهی قبلا هم با تکیه بر ظرفیت‌های خود به توسعه‌های شاخص‌های اجتماعی و انسانی در بلوچستان کمک کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به طرح احیا و تعادل بخشی به منابع آب زیرزمینی است که از سوی جهاد دانشگاهی برای کمک به عبور از خشکسالی بی‌سابقه بلوچستان درحال اجراست و یا طرح راه‌اندازی دفاتر تسهیلگری در مناطق حاشیه‌نشین چابهار برای کمک و مشاوره به مردم از جمله اقدامات ارزشمند جهاد دانشگاهی برای توسعه شاخص‌های انسانی است .

ایران‌نژاد با بیان اینکه مردم جنوب استان سیستان و بلوچستان از محرومیت‌ھای تاریخی بسیاری رنج می‌برند و پایین‌ترین شاخص‌ھای توسعه انسانی را دارند، تاکید کرد: از جھاد دانشگاھی استان انتظار می‌رود هم‌چون گذشته با مشارکت و حرکت جھادی جدی خود برنامه‌ھایی را برای توسعه شاخص ھای انسانی مردم بلوچستان به کار برد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار