جمع مربیان بزرگ دنیا برای فتح جام ملت های آسیا تکمیل شد چون عراق هم به جمع کشورهایی پیوست که سکان هدایت خود را به یک نام بزرگ سپرد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۰۴ - ۱۰:۵۴ کد خبر : 10451

به گزارش راه مردم

فدراسیون فوتبال عراق برای هدایت تیم ملی این کشور از مدت ها قبل مذاکراتی با چند چهره صاحب نام وارد مذاکره شده بودند با اسون گوران اریکسون سوئدی به توافق نهایی رسیدند تا تئوریسین سرشناس و صاحب سبک سوئدی هدایت شیرهای بین النهرین در جام ملت ها را برعهده داشته باشد.
رسانه های عراقی با اشاره به این که اریکسون با فدراسیون فوتبال این کشور برای امضای قرارداد به توافق رسیده از این مربی سرشناس سوئدی به عنوان جانشین باسم قاسم نام بردند تا عراق هم به جمع تیم هایی بپیوندد که با مربیان سرشناس و مطرح گام به امارات می گذارد.
پیش از این رسانه های مطرح ایتالیا و سوئد نیز از آغاز مذاکرات عراق با اریکسون خبر داده بودند. سایت فوتبال ایتالیا در این باره گزارش مفصلی منتشر و از شرایط فوق العاده عراقی ها برای کشاندن این چهره سرشناس به کشور جنگ زده خبر داده بود.
عراق یکی از رقیبان ایران در مرحله گروهی جام ملت های ۲۰۱۹ محسوب می شود از همین رو حضور اریکسون روی نیمکت این تیم بر جذابیت و حساسیت های رویارویی دو کشور همسایه در ابوظبی خواهد افزود تا جنگ دیدنی میان کی روش و اریکسون رقم بخورد.
پیش از این حضور مربیانی همچون زاکه رونی در امارات، لیپی در چین، پینتزی در عربستان و … قطعی شده بود ضمن این که خبرها از حضور آرسن ونگر در ژاپن، هلیل هودزیچ در کره جنوبی و ابقای کارلوس کی روش در ایران و کوچ احتمالی دالیچ به ازبکستان حکایت دارد که با حضور قطعی اریکسون در عراق جنگ مربیان بزرگ در امارات برای فتح جام قهرمانی آسیا دیدنی خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار