والیبال نشسته ایران در ادامه رقابت های جهانی هلند با غلبه بر اوکراین و راهیابی به فینال رقابت ها، نخستین سهمیه تیمی پارالمپیک ۲۰۲۰توکیو را کسب کرد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۱۰:۲۱ کد خبر : 10261

به گزارش راه مردم

هفدهمین دوره رقابت های جهانی ۲۰۱۸ والیبال نشسته، از ۲۴ تیرماه امسال در هلند آغاز شد و تیم ملی والیبال نشسته مردان در این رقابت ها با غلبه بر تیم های ژاپن، هلند، مصر و اوکراین به فینال رقابت ها راه یافت.
نمایندگان ایران در نیمه نهایی با شکست ۳ بر صفر اوکراین و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۳، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۱۳ راهی فینال شدند و در ادامه رقابت ها  ساعت ۱۹ به وقت تهران برای کسب سکوی قهرمانی به مصاف بوسنی هرگوزین می روند.
این دیدار در شهر لاهه هلند برگزار می شود.
بر این اساس تیم های ایران و بوسنی و هرزگوین سهمیه مستقیم بازیهای۲۰۲۰ توکیو را کسب کردند.
پیش از این در تیراندازی معلولان «سمیرا ارم» در بخش انفرادی تپانچه ۵۰ متر زنان ایران ، «ساره جوانمردی» تپانچه بادی ۱۰ متر و «مهدی زمانی» در تپانچه ۵۰ متر مردان سه سمهیه مستقیم المپیک را برای ایران کسب کرده بودند.
تیم های ملی والیبال معلولان زن و مرد ایران به منظور آمادگی در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ اندونزی و کسب نخستین سهمیه تیمی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو به این رقابت ها اعزام شدند.
«داوود صادق بیگدلی»، «محمد خالقی»، «مهدی بابادی»، «رمضان صالحی»، «مرتضی مهرزاد»، «مجید لشکری»، «امیرحسین کفشدار»، «میثم علیپور»، «مهرزاد مهروان»، «حسین گلستانی»، «عیسی زیراهی» ترکیب تیم ملی مردان در رقابت های جهانی هلند را تشکیل می دهند.
«معصومه زارعی براتی»، «زهرا نجاتی عارف»، «نسرین فرهادی»، «زینب ملکی دیزیجه»، «فرزانه حیدری»، «زهرا دانایی»، «بتول جعفریان»، «معصومه شجراتی»، «فاطمه جهانی»، «مهری فلاحی دریاکناری»، «بتول خلیل زاده» و «ندا پنجه باشی» ترکیب تیم ملی بانوان اعزامی به این رویداد هستند.
تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران هم در این رویداد بر ژاپن رقیب سنتی آسیایی خود غلبه کرد. بانوان ایرانی با کسب عنوان نهمی جهان و دوم آسیا به کار خود پایان دادند.
این رقابت ها امروز پایان می یابد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار