رئیس دانشگاه علوم پزشکی ، خدمات بهداشتی و درمانی مازندران گفت که بیماری ناشی از آلودگی میکروبی آب آشامیدنی در روستای ‘بندپی ‘ شهرستان نوشهر کاملا کنترل شده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۱۰:۰۲ کد خبر : 10254

به گزارش راه مردم

بیماری ناشناخته ای چهارشنبه هفته پیش تعدادی از اهالی این روستا را با علائم تب شدید ، شکم درد ، حالت تهوع و درد استخوان و مفصل روانه بیمارستان کرد و ابتلا به آن طی چند روز گذشته تعداد دیگری از روستاییان را هم گرفتار کرد.
بر اساس اعلام مسئولان حوزه سلامت ، تا پایان روز شنبه دستکم ۷۰۰ نفر به خاطر این بیماری به بیمارستان درمانگاهها مراجعه کردند.
بررسی های کارشناسی انجام شده در چند روز گذشته مشخص کرد که علت این بیماری آلودگی آب آشامیدنی روستا و منشا آن هم انتقال خودسرانه آب یک چشمه جدید به مخزن تامین آب روستا بوده است .
تامین آب آشامیدنی این روستا خارج از پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی بوده و توسط شورای اسلامی و دهیاری مدیریت می شود.
دکتر سیدعباس موسوی روز یکشنبه در حاشیه عیادت از این بیماران بستری در بیمارستان نوشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود :‌‌ با انجام اقداماتی مانند قطع ورود آب آلوده به شبکه آبرسانی و مخزن ، کلرزنی ،‌ توزیع آب معدنی در میان روستائیان و نیز توصیه های بهداشتی هم اکنون این بیماری در روستا کنترل شده است و جای نگرانی وجود ندارد.
بر اساس اعلام مسئولان حوزه سلامت نوشهر دستکم ۴۰ نفر از بیماران همچنان در بیمارستان های این شهرستان بستری هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : در مرحله نخست بر اساس نمونه برداری ها مشخص شده که منشا بیماری آلودگی میکروبی آب چشمه بوده ولی در عین حال نمونه برداری های انسانی هم صورت گرفته تا از همه جوانب اطمینان حاصل شود و نتیجه آن بزودی مشخص خواهد شد.
شهرستان نوشهر با جمعیتیی دست کم ۱۳۰ هزار نفر دارای ۱۲۰ روستا و ۲ نقطه شهری است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار