سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان می‌گوید هر چه به مسابقات نزدیک‌تر می شویم استراحت را کم می‌کنیم تا بتوانیم بچه‌ها را در شرایط مسابقه حفظ کنیم.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۰۹:۵۵ کد خبر : 10251

به گزارش راه مردم

عباس چمنیان درباره روند آماده سازی تیم گفت: تمریناتمان را در مرکز ملی فوتبال آغاز کردیم و تا ۵ مرداد در اردو هستیم. دو بازی درون اردویی در دستور کار قرار دادیم. سه‌شنبه دوم مرداد و پنج‌شنبه چهارم مرداد به ترتیب به مصاف تیم‌های بزرگسالان مقاومت تهران و تیم جوانان سایپا خواهیم رفت.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به این که بازیکنان نزدیک به ۲۴ روز در اردو و شرایط مسابقه بودند، فرصت ریکاوری را برای آنها فراهم کردیم. در این اردو به دو نکته توجه بیشتری داریم. اول این که نقاط ضعفی که در اردوی آذربایجان و اردن شناسایی کردیم، برنامه‌های تمرینی طبق آخرین دستاوردها و آنالیزهای باشد. نکته دوم شناخت حریفان در بازی‌های آسیایی بود. در این یک هفته که بازیکنان استراحت داشتند، با کمک آنالیزور تیم ملی نوجوان اطلاعات کاملی از تک تک بازیکنان اندونزی به دست آوردیم. اندونزی تیم ناشناخته‌ای است و اولین بازی ما برابر این تیم است.

سرمربی تیم ملی نوجوانان اظهار داشت: در فرصت دو ماهه تا مسابقات قهرمانی آسیا، نیاز به پیشرفت بیشتری داریم تا برای نخستین بار به صورت متوالی به جام جهانی صعود کنیم. هر چه به مسابقات نزدیک‌تر می‌شویم استراحت را کم می‌کنیم تا بتوانیم بچه‌ها را در شرایط مسابقه حفظ کنیم.

وی در ادامه درباره بازی‌های تدارکاتی بین المللی بیان کرد: هدف اصلی ما از حضور در اردن و آذربایجان این بود که بتوانیم نقاط ضعف تیم را به حداقل برسانیم و شرکت در این رقابت‌ها می‌تواند ما را برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده و هماهنگ کند. بدون شک تا شروع مسابقات هم ما و هم حریفانمان در بحث‌های دفاعی و حمله تغییراتی خواهند داشت اما تلاشمان را می‌کنیم تا به بهترین شکل آماده شروع مسابقات شویم.

چمنیان در پایان خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد در این رده سنی اولویت باید پیشرفت بازیکنان باشد و  بچه‌ها به این باور برسند که در شرایط سخت نیز می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند. معتقدم کادر تیم ملی نوجوانان با تمام وجود کار می‌کند و هرگونه کمبودی با حمایت‌های فدراسیون فوتبال در حال حاضر به حداقل رسیده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار