مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه آسیا با حضور نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان حسابرسی برگزار شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۳:۳۹ کد خبر : 10021

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا با حضور ۸۲.۴۹ درصد سهامداران، مدیرعامل و  اعضای هیأت مدیره بیمه آسیا، نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان حسابرسی روز سه شنبه بیست و هفتم خرداد ماه برگزار و صورت های مالی سال ۱۳۹۶ این شرکت به تصویب رسید.

دکتر ابراهیم کاردگر نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا با استناد به گزارش ارائه شده به مجمع و سهامداران، با تأکید بر روند رو به رشد تولید حق بیمه در سال ۱۳۹۶، گفت: تولید حق بیمه در سال ۱۳۹۶ بالغ بر ۳۵۰۳۸ میلیارد ریال شد که با در نظر گرفتن الگوی ساختار پرتفوی بیمه ای، نسبت به سال ۱۳۹۵ با ۲۷ درصد رشد همراه بوده است.

مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به افزایش ۱۹ درصدی پرداخت خسارت در سال ۱۳۹۶، اظهار داشت: شرکت بیمه آسیا در سال ۱۳۹۶ بالغ بر ۲۲۵۰۱ میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران خود و زیان دیدگان پرداخت کرده است

نایب رئیس هیأت مدیره بیمه آسیا با تصریح نسبت خسارت ۶۴ درصدی بیمه آسیا در سال ۱۳۹۶، بیان داشت: اتخاذ تدابیر و سیاست های شرکت در جهت افزایش فروش بیمه نامه با اتکا بر شبکه گسترده و قدرتمند فروش، اعمال مدیریت و ارزیابی ریسک و تعیین حق بیمه متناسب با ریسک مورد پذیرش، کنترل و نظارت داخلی و استفاده از کارشناسان مجرب و حرفه ای در زمینه کارشناسی صدور و خسارت و جلب رضایت بیمه گذاران و سایر ذینفعان، دلایل کاهش ۴ درصدی نسبت خسارت در سال ۱۳۹۶ در مقایسه با سال ۱۳۹۵ می باشد.

مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به سهم ۱۰/۶(ده و شش دهم) درصدی بیمه آسیا از کل بازار بیمه و ۱۵/۷(پانزده و هفت دهم) درصدی از بازار بیمه خصوصی کشور اظهار امیدواری کرد که روند رو به رشد سهم بیمه آسیا از صنعت بیمه کشور در سال ۱۳۹۷ همچنان ادامه داشته باشد.

در ادامه داود سرایی، مدیر امور مالی  با ارائه دلایل و مستندات، پاسخگوی بندهای گزارش حسابرس بود. تصویب صورت های مالی سال ۱۳۹۶ بیمه آسیا به اتفاق آرای حاضرین بخش بعدی مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا بود که در ادامه براساس مصوبه مجمع مقرر شد مبلغ ۱۰۰ ریال سود به ازای هر سهم بین سهامداران تقسیم شود.

انتخاب حسابرس و بازرس قانونی و تعیین روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های بیمه آسیا بخش پایانی مجمع بود که براساس آن سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس و بازرس قانونی و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های بیمه آسیا تعیین شدند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار