نرخ دلار در نهايت با ناباوري و علي رغم وعده هاي اميدوار كننده رييس كل بانك مركزي طي روزهاي اخير روند صعودي به خود گرفت و ديروز از مرز ١٥ هزار تومان گذشت .

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۲۰:۱۵ کد خبر : 43805

بسياري از مردم و توليد كنندگان كاهش ارزش پول ملي را به تبع افزايش نرخ ارز يك تهديد و آفت جدي براي اقتصاد مي دانند و معتقدند اثرات اين نوع نوسانات تصاعدي همچون خوره اي است كه بهانه اي براي افزايش نرخ كالا ها و خدمات تبديل شده و امروزه هر كسي به خود اجازه مي دهد افزايش نرخها را باعيار نرخ ارز توجيه كند.
به هر حال با گذشت چند ماه از آمدن آقاي همتي همه فكر مي كرديم كه ديگر دوران افزايش نرخ ارزها و كاهش ارزش پول ملي به سر آمده و اين شعار مي رفت تا با وعده هاي وي به يقين تبديل شود ، اما ديري نپاييد كه مجددا نرخ ارز ترمز بريد و اكنون بر نگرانيها افزود .
به هر حال نوسانات تصاعدي نرخ ارزپيامهاي متفاوتي را براي اقتصاد ميفرستد كه از آن مي توان مرود بودن تصميمات سليقه اي و فقدان يك برنامه منسجم مبتني بر منافع ملي در شبكه پولي و مالي كشور را استنباط كرد.
به هرحال اميدواريم آقاي رييس كل دست بكار شده و با بهره گيري از دانش متخصصان و توان سياستمداران به راهكاري عملي براي برون رفت از بحران كاهش قدرت پول ملي نائل شده و حداقل آن را بعنوان كارنامه درخشان در سابقه مديريتي خود و افكار عمومي ثبت كند.

آتنا امرالهی
روزنامه نگار

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار