چند روزی است که اتفاقات فوق العاده تلخ و دردناکی در جای جای کشور رخ داده است آنقدر این رویداد ها پی در پی و شوکه برانگیزاند که مهلت التیام یافتن یکی از آن ها نشده دیگری روی میدهد. کار مردم عزیزمان جز ابراز تاسف و ناراحتی و همدردی با حادثه دیدگان چه میتواند باشد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۴:۲۶ کد خبر : 16374

تاسفی که از جانب بی کفایتی و غفلت مسئولین رخ داده است. کمی به خود مراجعه کنند که چگونه می توانند سایه ی شوم و سیاهی این اتفاقاتی را که بر سر مردم انداخته اند را کنار بزنند، کمی به خود بیایند که چگونه با وجدانی راحت و آرام سر بر بالین نهند و صدای گریه ها و ناله های مادران و پدران داغ دیده را نشنیده بگیرند، کمی به فکر بیایند که چگونه می توانند زخمی را که تا عمق جان خطور کرده را التیام دهند، چگونه می توانند نوش دارو بعد از مرگ سهراب باشند..خوب می دانند که هیچ کاری جز شرمندگی و دست به سینه بودن نتوانند انجام دهند ، خوب می دانند که هیچ کدامشان جرئت پاسخگویی این فجایع بزرگ را ندارند چراکه با گفتن هر سخن و دلیل تراشی بی مسئولیتی خود را فریاد می زندد.

تا کی می خواهید با بی توجهی وغفلت هایتان شاهد پر پر شدن تک تک جوانان کشور باشید جوانانی که با هزاران امید و آرزو پای در دانشگاهی نهاده اند که به خیال خوش خود ضامن آیندشان ، شغلشان و جانشان خواهد بود ولی ای دل غافل که کار از این حرف ها ی دلفریب گذشته و باید به دنبال راه حل بود. دو راه بیشتر برای مسئولین باقی نمانده : اگر نمی توانید کاری که بهتان محول شده را به خوبی انجام دهید پس کنار بروید قبل از آنکه مردم کنارتان بزنند و از چشمان تیزبین جوانان بیافتید و راه را برای نیرو های تازه نفس و پر تلاش باز کنید یا آنکه مسئولیت خود را همچون مسئولین کشور های دنیا انجام دهید تا کمتر شاهد چنین اتفاقات آبروریزانه ای در برابر چشمان تمام جهان باشیم.

همچنین در اولویت بندی های اشتباهی که براساس آن مدیریت می کنید دست به تغییرات شگرف بزنید، اولویت بندی هایی که امنیت دانشجو و دانش آموز صرفا بر روی کاغذ بود و در عمل چیزی مشاهده نمی کنیم ، متاسفانه مسئولین ما فقط در برخی از مسائل خیلی خاص حساسیت لازم را به خرج داده و در دانشگاه ها حتی از طرح کردن آنان بر زبان دانشجو ممانعت به عمل می آورند و با هر زبانی که شده جلوی انجام گیری آن را می گیرند و خود را پیروز میدان می بینند در صورتی که از جنبه های بسیار حیاتی دانشجو غافل مانده و آنان را به کام مرگ می کشانند.

اشتباه مسئولین ما در دانشگاه ها این است که خود را از دانشجویان نمی دانند و با آنان به چشم رقیب و زیر دست و پایین تر از خود می دانند آنقدر که به خود اجازه ی صحبت کردن و پاسخ دادن به سوالات و مطالبات آنان را نمی دهند که وای بر مسئولینی که چنین باشند چراکه تا دانشجو نباشد نه دانشگاهی و نه حتی خود آنان بر سر کار و جایگاهی خواهند بود و با قربانی کردن دانشجویان در اتفاقات مختلف به مردم کشور و دنیا ثابت می کنند که کفایت لازم را برای اداره ی کارهایشان ندارند و باید در پیشگاه مردم عذرخواهی کنند و مسئولیت این فاجعه ی بزرگ را به عهده بگیرند..بدانید که علاوه بر ملت ایران سایر کشور های دنیا نیز هر روز شاهد بی برنامگی و ضعف مدیریت سیستم دانشگاهی هستند و سعی کنید که هر چه زودتر اقدام به عمل های چشمگیر بزنید. لااقل اگر نمی توانید شغل و آینده ی دانشجویانتان را تامین کنید حداقل امنیتشان را بالا ببرید این مهم کوچکترین کاری است که می توانید انجام دهید اگر بخواهید.

به کدامین گناه خون دانشجویان بیگناه ریخته شد و به گونه ای رفتار می کنید که اتفاق خاصی رخ نداده و همه سر خود را زیر برف کرده اید حتی مجازات گناهکاران دردی از مشکلات را دوا نمی کند چراکه اگر اینگونه بود هیچ گاه اتفاقات این چنینی پشت سر هم تکرار نمی شد. مردم ما مسئولین دلسوز می خواهند که با درد ملت آشنا باشند ، به فکر راه چاره بگردند ، پشتیبان مردمشان باشند ، به حرف های آنان گوش دهند و متقابلا پاسخی دریافت کنند که متاسفانه تاکنون خلاف این سخنان اثبات شده است..امید است روزی به آن درجه از رضایت کافی مردم عزیزمان برسیم و هیچ گاه شاهد فجایع به این دردناکی نباشیم.

سانازخسروی مقام

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار