فرماندار تکاب گفت: بیمارستان ۶۴ تختخوابی تکاب با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در صورت تامین اعتبار ات لازم دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۱۱ - ۱۷:۱۶ کد خبر : 12677

علی مکرمی  با اشاره به اینکه از ۱۱ سال قبل ساخت این پروژه آغاز شده و تاکنون ۱۶ میلیارد ریال اعتبار صرف شده است تصریح کرد: این پروژه جز طرح های نیمه تمام عمرانی مهم و شاخص شهرستان است که برای تکمیل به ۵ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز دارد.

فرماندار تکاب با تاکید بر اینکه بیمارستان ۶۴ تختخوابی تکاب در زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع و زیربنای ۶ هزار و ۴۰۰ متر مربع در چهار طبقه احداث می شود خاطرنشان کرد: مشکلات درمانی شهرستان، محدودیت‌های تجهیزات و فضای بیمارستانی به دلیل دورافتادگی و محرومیت این منطقه و کمبود مراکز بیمارستانی با تکمیل زیر ساخت ها و راه اندازی این بیمارستان تا حدی جبران خواهد شد.
وی درخصوص اینکه چرا تاکنون این بیمارستان افتتاح نشده است اظهار کرد: نوع مالکیت و نحوه تملک زمین محل احداث، عدم تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز و مسائل مربوط به اداره راه و شهرسازی استان از جمله عوامل تأخیر و بلاتکلیفی این طرح درمانی در طول ۱۱ سال شده است.
فرماندار تکاب ادامه داد: بیمارستان کنونی تکاب به علت قدیمی بودن، نبود متخصص کلیه، بخش سی تی اسکن ، اندوسکوپی، بخش سونگرافی و امکانات رادیولوژی ضعیف پاسخگوی نیاز مردم شهر نیست و مردم منطقه برای معالجه و درمان مجبور به سفر به مرکز استان هستند که با مشکلات مالی شان این امر دشوار است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار