بخش نواحی جشنواره موسیقی جوان در حالی شامگاه جمعه به کار خود پایان داد که در این مراسم از دشواری های فعالیت در عرصه موسیقی نواحی سخن گفته شد و اینکه این جشنواره که از آن به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای هنری کشور یاد می شود، انگیزه‌ای است برای جوانان تا موسیقی منطقه خود را یاد بگیرند؛ اینکه به‌رغم ماهیت رقابتی جشنواره، این امر بهانه‌ای برای رونق دادن به موسیقی کشور خواهد بود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۰۳ - ۱۲:۱۱ کد خبر : 12232

مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش موسیقی نواحی، عصر جمعه، دوم شهریور ماه در تالار وحدت برگزار شد.

این مراسم با اجرای سید عباس سجادی و با حضور چهره‌هایی مانند حسین علیزاده، سیدمحمدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد، محمدرضا درویشی، علی اکبر مرادی، عمران حیدری و بهرام جمالی برگزار شد.

هومان اسعدی دبیر جشنواره موسیقی جوان در ابتدا به طور خلاصه گزارشی کلی از عملکرد جشنواره موسیقی جوان تا کنون را چنین بیان کرد: ۱۵۰۰ اثر موسیقی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد ٦٠٠ اثر مختص به موسیقی نواحی بود، همچنین حدود ۳۰۰ اثر نیز به بخش نهایی جشنواره راه یافتند.

او ادامه داد: نیمی از شرکت‌کنندگان جشنواره امسال در بخش نواحی نیمی دیگر در بخش موسیقی دستگاهی و کلاسیک بودند که امیدواریم این رقم در دوره‌های بعد افزایش یابند.

اسعدی اظهار کرد: در چهار دوره‌ای که موسیقی نواحی به جشنواره اضافه شده شاهد حضور پرشوری بوده‌ایم. کمتر کشوری در جهان هست که از نظر تکثر فرهنگ موسیقی نواحی مانند ایران باشد. شرکت‌کنندگان در جشنواره موسیقی نواحی نشان دادند که علاقه‌مندان به موسیقی در کشورمان با وجود مشکلات بسیار، به فعالیت خود در حوزه موسیقی ادامه خواهند داد که این امر باعث توسعه و پیشرفت موسیقی ایران خواهد شد.

دبیر جشنواره جوان گفت: برگزاری این جشنواره موسیقی باعث شده است که بسیاری از جوانان انگیزه بیشتری برای یادگیری موسیقی منطقه خود داشته باشند. با وجود ماهیت رقابتی جشنواره، این امر بهانه‌ای برای رونق دادن به موسیقی کشور خواهد بود.

در ادامه این مراسم و پس از سخنرانی اسعدی، موسیقی نواحی از مناطق مازندران، جنوب و شمال خراسان، ترکمن، آذربایجان و کردستان با حضور هنرمندانی چون علی رضا طیبی، مراد قیاسی، مهدی کارگر، محمد رحمانی، ساسان خاموشی، علی کمالی و … اجرا شد.

محمدرضا درویشی، آهنگ‌ساز و پژوهشگر موسیقی دیگر سخنران مراسم اختتامیه جشنواره جوان (بخش نواحی) بود.

او با بیان اینکه حق دارد درباره کشورش صحبت کند، ادامه داد: من باید راجب یکی از مهم ترین رویدادهای هنری کشور، جشنواره موسیقی جوان صحبت کنم؛ پس هر چقدر که بخواهم و غریزه ام به من بگوید صحبت خواهم کرد.

آنچه در این گلستان پر رنج دیدیم تنها بخش کوچکی از هنرهای بی‌شمار کشور است و باید در برابر دو نسل از مهم ترین افراد موسیقی کشور سر تعظیم فرود آورد؛ اگرچه که از نسل سابق موسیقی کشور تعداد کمی باقی مانده‌اند.

مؤلف دائرةالمعارف سازهای ایران افزود: به نظر من جشنواره موسیقی جوان امروز مهم‌ترین رویداد موسیقی کشور است و آنچه که آن را موسیقی نواحی می نامیم زیر بنای موسیقی این کشور است. موسیقی غربی که برخی به اشتباه آن را موسیقی کلاسیک می نامند و برخی افراد نادان آن را موسیقی جهانی می گویند به ما تعلق ندارد و ما موسیقی ارزشمند خود را داریم.

درویشی ادامه داد: در سال ۱۳۱۲ ارکستر سمفونیکی داشتیم که تنها سه نفر از آن ایرانی بودند ولی بقیه خارجی بودند اما الان ارکستری داریم که همه ایرانی هستند ولی موسیقی آنها صدای مرگ می دهد چرا که شیوه مدیریتی درستی ندارد.

او گفت: موسیقی دستگاهی که به آن رسمی و یا ملی می گویند اینگونه نیست؛ چرا که موسیقی با زبان فرق دارد و موسیقی ملی شامل موسیقی همه اقوام ایران است. حدود چهل سال قبل خارج از محدوده تهران خیلی کسی درک درستی از موسیقی نداشت چرا که این هنر در دست اوامر سیاسی بود.

این استاد موسیقی تصریح کرد: من از کلیه مسوولان و نهادهایی که در زنده نگه داشتن این جشنواره تلاش کرده اند کمال تشکر را دارم و تا زمانی که موسیقی نواحی زنده بماند فرهنگ این کشور نیز به داغ دل هر کسی که می خواهد فرهنگ این کشور را از بین ببرد زنده خواهد ماند.

درویشی در ادامه خطاب به مردم گفت که از هنر موسیقی دان‌ها و نوازندگان کشور حمایت کنند چرا که هنر آنها خوراک روح و جان انسان‌ها است.

به گزارش ایسنا، بخش دوم اجرای موسیقی به اجراهایی از نواحی قشقایی، لرستان و کردستان با اجرای محمدرضا چریکی، پویا عباسی، حافظ کریمی، آریا عباسی، برزو امیریان و علی باجلاوند (نوازنده کوچک تنبک) اختصاص داشت.

سیدمحمد مجتبی حسینی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سومین سخنران مراسم اختتامیه بخش نواحی جشنواره موسیقی جوان گفت: اگر زبان را ظرفیت برقراری ارتباط بوسیله نشانه ها بدانیم، “بیان” پیدا و روشن سخن گفتن است؛ یعنی گفتن به آدابی و ترتیبی، به شیوه و منشی. می پندارم  همانگونه که اشعار حافظ و سعدی و مولانا بیان ممتازی از زبان فارسی است، نغمه های برگذشته از قرن ها که هنوز و همچنان در زندگی اقوام و شهروندان جای جای کشور عزیزمان جاری هستند و با شنیدنشان یاد و خاطره ای از تاریخ جعفرافیایی در خاطر ما جان می گیرد همان بیان بلیغ است که معنا را روشن می کند و جان می بخشد. بنابراین ما می توانیم در بیان نغمه ها خود را ببینیم. خودی خالص و بی نقاب، از این روست که می گویند برای دانستن و شناخت حال می توان به اثر هنری نگریست.

او ادامه داد: هر چه آثار هنری پخته تر و سخته تر باشند به مخاطبان از قوام فرهنگ خبر می دهند و اگر آثار لرزان باشند یا سست و خدای ناکرده یک بار مصرف، همان تصویر را ارایه می کنند. چنین است که کارشناسان و خبرگان موسیقی بر این باورند که باید برای موسیقی ارزشمند، برنامه ها داشت و کارها کرد، چرا که بازتاب تصویری از ماست.

حسینی همچنین گفت: جشنواره موسیقی جوان یکی از مهمترین رویدادهای هنری است؛ مهم است چون نشانه فرداست. همه کارها  کار امروز است جز آنچه برای نوجوانان و جوانان و چون خبر از آینده می دهد، اما ملتی آینده ای باشکوه و فرازمند خواهند داشت که ره توشه و سرمایه از گذشته بگیرند. آنچه امروز می بینیم بی تردید حاصل شوق این عزیزان، اهتمام خانواده ها، دلسوزی مربیان و نیز همین جشنواره است که با تدبیر هومان اسعدی عزیز موسیقی دان نامدار و به دستیاری ۹۰ داور کم نظیر دوازده دوره را پشت سر گذاشته است. با پایان جشنواره دوازدهم، کار جشنواره سیزدهم آغاز خواهد شد. امیدوارم در دوره های آتی بخش های نظری نظیر کارگاه هایی برای شناخت بیشتر سنت ها برای جوانان عزیز شرکت کننده و فرصت آموختن از محضر استادان تراز اول کشور فراهم شود و بتوانیم گام هایمان را استوارتر برداریم.

**اسامی برگزیدگان**

هیات داوران دوازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان، برگزیدگان بخش های مختلف موسیقی نواحی ایران  را به شرح ذیل اعلام کرد:

برگزیدگان موسیقی آذری:

هیات داوران بخش موسیقی آذری، ضمن تقدیر از خانم ها پانیذ ستاری نوازنده قانون آذری ( از تبریز)و افرا اصلان حسینی نوازنده دایره آذری(از تبریز)، برگزیدگان این بخش را به شرح ذیل اعلام می کند:
–    برگزیدگان بخش موسیقی آذربایجان:
–    برگزیدگان تکنوازی تار آذری:
– گروه سنی الف:
رتبه سوم به طور مشترک: آقای سینا شجری ( تبریز)و خانم زهرا میرزایی ( زنجان)
رتبه دوم : آقای آراز قاسمی(تبریز)
رتبه اول: آقای آراز وجودی( تبریز)

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: آقای مهران بهروزی( تبریز)
رتبه دوم: آقای فرزین رازقی( تبریز)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.
گروه سنی ج:
رتبه سوم: خانم سئویل اقدسی ( تبریز)
رتبه دوم: آقای اِلمان اطهری ( تبریز)
رتبه اول: آقای ناصر مددی( تبریز)

–    برگزیدگان تکنوازی کمانچه آذری:
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: خانم پارمیس ستاری( تبریز)
رتبه دوم : آقای آرین ضمیری( تبریز)
رتبه اول: آقای رضا محمدی( تبریز)

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم: آقای آرمین زینال زاده( تبریز)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

گروه سنی ج:
رتبه سوم: آقای روزبه مقدم نژاد( تبریز)
رتبه دوم: خانم آیلار جهانگیری ( تبریز)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.
–    برگزیدگان تکنوازی قوپوز:
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: خانم اسماء میکائیلی ( مشکین شهر)
رتبه دوم : آقای ابراهیم راثی ( تبریز)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم و دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم و سوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: آقای محمدرضا حمیدی ( تهران)
–    برگزیدگان تکنوازی گارمون :
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: آقای محمدرضا محمدوند( تبریز)
رتبه دوم و اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول ودوم تشخیص نداده است.

گروه سنی ج:
رتبه سوم و دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم و سوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: آقای سینا حسن زاده( تبریز)
–    برگزیدگان تکنوازی دوتار شرق و جنوب خراسان:

–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: آقای کیان واحدی( تربت جام)
رتبه دوم : خانم کوثر حیاتی( تربت جام)
رتبه اول: خانم مهدیس ابراهیمیان( تربت جام)
–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: آقای الهداد بهرامی( تایباد)
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول به طور مشترک: آقایان مصطفی تیموری( تربت جام) و ایمان تخم کار( تربت جام)
گروه سنی ج:
رتبه سوم به طور مشترک: آقایان محمد سلیمانی( تربت جام) و علی شیری ( تایباد)
رتبه دوم: آقای سلمان سلیمانی( تایباد)
رتبه اول: آقای همایون حامدی ( تربت جام)

–    برگزیدگان آواز شرق و جنوب خراسان:

–    گروه سنی الف (۱):
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم : آقای محمد امین امینی ( تربت جام)
رتبه اول: آقای مبین دُرپور( تربت جام)

–    گروه سنی الف (۲):
رتبه سوم: آقای کیان واحدی( تربت جام)
رتبه دوم: آقای عبدالرحمن باطوری( تربت جام)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

گروه سنی ج:
رتبه سوم: آقای محسن کریمی ( تربت جام)
رتبه دوم: آقای امین برنا( تربت جام)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.
–    برگزیدگان تکنوازی دف:
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: آقای علی کاربین( مشهد)
رتبه دوم : خانم پرنیان سلیمانی( اصفهان)
رتبه اول: آقای محمد مرادی(سنندج)

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: آقای محمد مهدی قاسمی(شیراز)
رتبه دوم: آقای امیرمحمد نیک منش (شاهین شهر)
رتبه اول: آقای سعید فرزانگان(سنندج)

گروه سنی ج:
رتبه سوم: خانم نرگس ربانی نیا (لنجان)
رتبه دوم: آقای حامد سهرابی(کرمانشاه)
رتبه اول: آقای فرید زندی(سنندج)
–    برگزیدگان بخش موسیقی کردی:

هیات داوران بخش موسیقی کردی ضمن تقدیر از آقای نیما شفیعی نوازنده ساز سرنای کردی، آقای آلان فاروقی نوازنده دهل کردی،آقای پارسا احمدزاده نوازنده ضرب کردی و آقای امید دباغی نوازنده ضرب کردی برگزیدگان این بخش را به شرح ذیل اعلام می نماید
–    برگزیدگان تکنوازی نرمه نای:
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم : آقای پارسا احمدزاده (سقز)
رتبه اول: آقای آروین دباغی (بوکان)
گروه سنی ج:
رتبه سوم: آقای اسماعیل محمودی (بوکان)
رتبه دوم: آقای کریم صالحی(بوکان)
رتبه اول: خانم مژگان سیدی (بوکان)

–    برگزیدگان تکنوازی دوزله:
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: آقای پارسا احمدزاده(سقز)
–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: آقای علی کمالی (دالاهو)
گروه سنی ج:
رتبه سوم: آقای فرهاد سلیمانی (کامیاران)
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: آقای نیما شفیعی (روانسر)

–    برگزیدگان تکنوازی سُرنای کردی:
–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم  تشخیص نداده است.
رتبه اول: آقای محراب قیطاسی (کامیاران)
–    برگزیدگان تکنوازی دهل کردی:
–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم  تشخیص نداده است.
رتبه اول: آقای امید دباغی (بوکان)

گروه سنی ج:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.

رتبه دوم: آقای سامان شریفی (روانسر)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

–    برگزیدگان تکنوازی ضرب کردی:
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: خانم مژده سیدی (بوکان)
رتبه دوم : آقای کیانوش شهسواری (سقز)
رتبه اول: آقای آلان فاروقی (سقز)

–    برگزیدگان آواز کردی :
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم : آقای فواد استاد قادری (سقز)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.
–    گروه سنی ج:
رتبه سوم: آقای جبرئیل تخت فیروزه (مریوان)
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.
–    برگزیدگان تکنوازی نی قشقایی :
–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.

رتبه اول: آقای محمدرضا چریکی (اهواز)

–    برگزیدگان بخش آواز و دوتار ترکمن :
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: آقای ایمان عطا (گنبد کاووس)
رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: آقای ایوب کم (بندر ترکمن)
رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.
گروه سنی ج:
رتبه سوم: آقای میثم شاعری (گنبد کاووس)
رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

–    برگزیدگان تکنوازی دوتار ترکمن:
گروه سنی ج:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم به طور مشترک: خانم سولماز تکه (گنبد کاووس) و آقای حامد پدری (گنبد کاووس)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

–    برگزیدگان تکنوازی کمانچه ترکمن:
گروه سنی ب:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم: آقای دوران عطا (گنبد کاووس)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

گروه سنی ج:
رتبه سوم: آقای گل محمد کم (بندر ترکمن)
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

–    برگزیدگان تکنوازی کمانچه لرستان:
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم به طور مشترک: آقای محمدرضا بارانی (خرم آباد) و آقای پویا یگانه (خرم آباد)
رتبه دوم : آقای عرفان مریدی (شهریار)
رتبه اول: آقای محمد امینی راد (نهاوند)

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: آقای سعید پانسته (خرم آباد)
رتبه دوم: آقای سبحان امرائی(کوهدشت)
رتبه اول: آقای حسن سالاروند (دورود)

گروه سنی ج:
رتبه سوم: آقای مهرداد عزیزی (خرم آباد)
رتبه دوم: آقای سجاد لیریائی (دورود)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.
–    برگزیدگان تکنوازی سرنای لرستان:
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم به طور مشترک: آقای اهورا دلفانی(خرم آباد) و آقای محمد رشیدزاده (خرم آباد)
رتبه دوم : آقای عرفان مریدی (شهریار)
رتبه اول: آقای امیرحسین بسطامی(خرم آباد)

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: آقای علی الواری (اندیمشک)
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

–    برگزیدگان تکنوازی تنبک لرستان:
–    گروه سنی الف (۱):
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم : آقای پارسا باجلاوند (کرج)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

–    گروه سنی الف (۲):
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم : آقای  علی باجلاوند (دورود)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است

–     برگزیده آواز لرستان:
گروه سنی ج:
رتبه سوم: آقای سعید رحیمی پور (خرم آباد)
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است

هیئت داوران بخش تکنوازی تنبور، ضمن تقدیر از خانم رها افضلی (دالاهو)، برگزیدگان این بخش را به شرح ذیل اعلام می کند:
–    برگزیدگان تکنوازی تنبور :
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: آقای سید فرهاد فرهادی (دالاهو)
رتبه دوم به طور مشترک : آقای وِریا کریمی (دالاهو) و خانم تارا افضلی (دالاهو)
رتبه اول به طور مشترک: آقایان پویا عباسی (کرمانشاه) و حافظ کریمی (دالاهو)

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: آقای مهدی مریدی (ساوه)
رتبه دوم: آقای سهیل رستمی (کرمانشاه)
رتبه اول: آقای امین ملک زاده (هشتگرد)

گروه سنی ج:
رتبه سوم به طور مشترک: آقایان حامد ناجی (کرمانشاه) و داود نجف زاده (کرمانشاه)
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: آقای علی اکبر مرادی مشکین (همدان)
–    برگزیدگان بخش آواز و تنبور:
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: آقای ایلیا احمدیان فر (کرمانشاه)
رتبه دوم : آقای علی احمدیان فر(کرمانشاه)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم به طور مشترک: آقایان سعید کرمی راد (کرمانشاه) و علی کمالی (دالاهو)
رتبه اول به طور مشترک: آقایان بُرزو امیریان (سر پل ذهاب) و پدرام ظاهری نیا (قصر شیرین)

گروه سنی ج:
رتبه سوم: آقای سید ساسان خاموشی (دالاهو)
رتبه دوم: آقای سیروان شیروئی (دالاهو)
رتبه اول: آقای سجاد علائی فر(دالاهو)
–    برگزیدگان بخش موسیقی مازندران:

هیئت داوران ضمن تقدیر از آقایان سید امیر رضا محمدی نوازنده دوتار (از جویبار) و آرش احمدزاده نوازنده لَله وا (از قائم شهر) ، برگزیدگان این بخش را به شرح ذیل اعلام می کند:
–    برگزیدگان تکنوازی دوتار مازندران:
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: آقای محمدحسین ابراهیمی(ساری)
رتبه دوم : آقای محمدحسین طیبی (ساری)
رتبه اول: آقای سید محمدرضا محمدی(قائم شهر)

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: آقای امیرعلی جهان بخشی (سواد کوه)
رتبه دوم: آقای علیرضا پورحاجی (ساری)
رتبه اول: آقای مجید بِتیار(ساری)

گروه سنی ج:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.

رتبه دوم: آقای فرهاد محمدی (سواد کوه)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

–    برگزیدگان تکنوازی کمانچه مازندران:
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: خانم نیایش طالبی (ساری)
رتبه دوم : آقای حسام بِتیار(ساری)
رتبه اول: آقای سید محمدرضا محمدی (قائم شهر)

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: آقای صالح جعفری (بابلسر)
رتبه دوم: آقای کمیل مسلمی (ساری)
رتبه اول: آقای علی فتحی (جویبار)

گروه سنی ج:
رتبه سوم: آقای شهرام هادیان (ساری)
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول به طور مشترک: آقایان رضا ابراهیمی (تهران) و فرشید اسکندری (سوادکوه)
–    برگزیدگان تکنوازی غِرنه :
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم : هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: آقای حسین جهانی نسب (ساری)

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم: آقای امیرمحمد خطیبی (نکاء)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.
گروه سنی ج:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم: آقای میلاد امینی (آمل)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

–    برگزیدگان بخش آواز مازندران:
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم : آقای مهدی کارگر (ساری)
رتبه اول به طور مشترک: آقایان آرمان فلاح پور(ساری) و سید یونس قریشی (ساری)

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: آقای امیرحسین جعفری (آمل)
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.
–    برگزیدگان تکنوازی لَله وا:
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: آقای رضا کاظمی (سوادکوه)
رتبه دوم : آقای حسین جهانی نسب (ساری)
رتبه اول: آقای محراب قیاسی (آمل)

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: آقای رضا فیضی (آمل)
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: آقای زمان عابدی (سوادکوه)

گروه سنی ج:
رتبه سوم: آقای جواد محسن تبار (سوادکوه)
رتبه دوم: آقای میلاد امینی (آمل)
رتبه اول: آقای حمیدرضا قیاسی (آمل)
–    برگزیدگان تکنوازی سُرنای مازندران:
–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: آقای محمدرضا کاظمی (ساری)
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.
گروه سنی ج:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم: آقای محمد الیاسی (ساری)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.

–    برگزیدگان تکنوازی دِسَرکوتِن:
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: خانم هستی حسن نژاد (ساری)
رتبه دوم به طور مشترک: آقای امیر رضا طیبی  (ساری) و خانم کوثر مصطفی پور (ساری)
رتبه اول: آقای محمدحسین طیبی (ساری)

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: آقای توحید حیدری (آمل)
رتبه دوم: آقای مجید بِتیار(ساری)
رتبه اول: آقای محمدرضا کاظمی (ساری)

–     گروه سنی ج:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: آقای سجاد پاریاو فلاح (ساری)

–    برگزیدگان تکنوازی دوتار شمال خراسان:

–    گروه سنی الف (۱):
رتبه سوم: آقای رضا محرابی (شهریار)
رتبه دوم: خانم بهاره شریفی (مشهد)
رتبه اول: آقای امیرحسین حسین زاده (تهران)

–    گروه سنی الف (۲):
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم: آقای فرهاد اسلامی (شیروان)
رتبه اول: آقای مصطفی اسلامی (شهریار)

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: آقای بامداد غفاری (قوچان)
رتبه دوم: آقای صادق غلام رضا زاده (شیروان)
رتبه اول: آقای فرشاد علی نژاد  (قوچان)

–     گروه سنی ج:
رتبه سوم: آقای سجاد حسین پور (مشهد)
رتبه دوم: آقای شهاب رضا زاده (شیروان)
رتبه اول: آقای محمد رحمانی (مشهد)
–    برگزیدگان بخش آواز شمال خراسان:
–    گروه سنی الف:
رتبه سوم: آقای سید پدرام خلیق (قوچان)
رتبه دوم: آقای علی انصاری (درگز)
رتبه اول: آقای جلیل خانی (قوچان)

–    گروه سنی ب:
رتبه سوم: آقای سعید هوشمند (شیروان)
رتبه دوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداده است.
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.
– گروه سنی ج:
رتبه سوم: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداده است.
رتبه دوم: آقای مظاهر حدادیان (فاروج)
رتبه اول: هیئت داوران هیچ یک ازشرکت کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداده است.
– هیات داوران بخش تکنوازی نی انبان از آقای مهدی حیدری منفرد (بوشهر) تقدیر می نماید.

این گزارش بروز رسانی شده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار