مسوول انجمن دوستداران میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر گفت: خانه تاریخی بچاری با شکایت مالک از فهرست آثار تاریخی ایران خارج می‌شود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۱۶ - ۲۰:۰۲ کد خبر : 488

متاسفانه به رغم این که این خانه از معدود خانه‌های بازمانده از دوره قاجار است اما به دلیل نبود توجه و رسیدگی در حال از بین رفتن است.

وی ادامه داد: براساس شکایت مالک، وی درخواست خروج این خانه از فهرست آثار تاریخی را ارایه کرده است که در صورت قطعی شدن رای دادگاه، امکان تخریب این بنای ارزشمند تاریخی وجود دارد. همچنین مالک ملک همجوار خانه تاریخی بچاری اقدام به ساخت‌وساز کرده که موجب ایجاد ترک در ساختمان شده است.

مسوول انجمن دوستداران میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر خاطرنشان‌کرد: اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان و منطقه آزاد اروند پیگیری‌هایی برای خرید و تملک خانه بچاری داشته‌اند اما نتیجه‌ای حاصل نشده است. انتظار می‌رود مسؤولان به این موضوع رسیدگی کنند تا از تخریب بنای تاریخی مذکور جلوگیری شود.

نوری گفت: خانه بچاری بنایی است تاریخی در آبادان که قدمت آن به دوره قاجار مربوط است و به شماره ۹۹۶۸ در ۲۳ شهریور ۱۳۸۲ در فهرست آثار تاریخی به ثبت رسید. این بنا در دو طبقه و با طراحی خاص و چوب‌بری‌های زیبا و حالت ایوانی ساخته شده و روبه‌روی سینما نفت آبادان قرار دارد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار