استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تا پایان امسال ۷۰۰ کیلومتر لوله کشی شبکه گاز شهری در زاهدان به بهره برداری خواهد رسید و تا سال آینده به ۱۳۰۰ کیلومتر می رسد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۰۱ - ۱۱:۲۴ کد خبر : 1047

علی اوسط هاشمی در شورای اداری استان با تبریک فرارسیدن هفته دولت بیان کرد: هفته دولت، هفته تکریم و احترام به نقش آفرینی مدیران و کارمندان دولت در سطح مختلف است.
وی افزود: هفته دولت، احترام به حق شهروندی و بودن با مردم است بدین معنا که همه مسئولان وامدار ملت هستند.

استاندار گفت: سخت ترین سیاست‌ها، تغییر در نگرشها، ارتباطات،کردارها و خروج از عادتها و سنت‌های رسوب یافته است بنابراین تغییر در نوع رفتار و ارتباط مسئولان با مردم یک ضرورت ملی است.

هاشمی بیان کرد: مردم با شعور برگرفته از عشق و اشتیاق به دولت تدبیر و امید رای دادند و وضع موجود را تثبیت کردند و اکنون یکی از ضرورت های مسئولان برای حفظ این حضور اقتدارزا و برکت زا تغییر در نوع رفتارهاست.

وی خاطرنشان کرد: شان نزول مناسبت‌هایی همچون هفته دولت، ایفای نقش مسئولان در پاسخ به حضور با کثرت و حماسه سازی با برکت مردم در پای شعب اخذ رای است.

استاندار اظهار کرد: بالاترین میزان رای به دولت تدبیر و امید و بیشترین تعداد کرسی شوراهای شهر و روستا به زنان در سیستان و بلوچستان شکل گرفت .

هاشمی افزود: با توجه به الزام دولت در خصوص اختصاص ۳۰ درصد پست های مدیریتی به بانوان و جوانان، ارزیابی ام از مدیران استان ، تغییرات صورت گرفته در این بخش است.

وی تصریح کرد: امروز پیشتازی جامعه زنان در بخشهای مختلف برکسی پوشیده نیست و نمی توان نقش و جایگاه نیمی از سرمایه کشور را نادیده گرفت.

استاندار تاکید کرد: سیستان و بلوچستان با جذب یک میلیارد و ۵۴۰ میلیون دلار ،سومین استان کشور از حیث میزان جذب سرمایه گذاری است که این محصول نقش آفرینی یک مدیر زن در مسئولیت دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری است.

وی ادامه داد: در چهار سال گذشته بخشی از زیرساخت های استان تامین و بخش دیگری برنامه ریزی شد؛ چهار سال دولت دوازدهم فصل بهره برداری است و باید جایگاه بندر چابهار در ارتباطات اقتصادی ملی و منطقه ای در بعد ترانزیت و ترانشیپ ملموس گردد.

هاشمی همچنین با اشاره به پروژه های گازرسانی در استان نیز گفت: خط انتقال لوله گاز ایرانشهر به زاهدان بطول ۲۶۰ کیلومتر با ۷۶۰ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید این در حالیست که ۲۰۰ میلیارد تومان در مصرف سوخت گازوئیل نیروگاه صرفه جویی شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تا پایان امسال ۷۰۰ کیلومتر لوله کشی شبکه گاز شهری در زاهدان به بهره برداری خواهد رسید و تا سال آینده به ۱۳۰۰ کیلومتر می رسد.

هاشمی ادامه داد: با تغییر سوخت نیروگاه زاهدان به گاز، سالانه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال صرفه جویی در هزینه سوخت آن می شود.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح ٤٦هزار هکتار آبیاری نوین در دشت سیستان ادامه داد: ١٠ هزار هکتار از این میزان به زودی در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: اساس پیشرفت کشور بر حمایت است همانطور که محصول جماعت، همگرایی، هم افزایی و توجه به همه ظرفیت‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: هر رفتاری که زمینه ساز تبعیض باشد بی توجهی به عدالت است که یکی از صفات بارز خداوند بوده که جزء اصول دین بشمار می رود.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار