معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از شیب نزولی میزان ابتلا به آنفلوآنزا در کشور خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۵:۲۳ کد خبر : 88823

 

پایگاه خبری تحلیلی راه مردم به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ آقای دکتر علیرضا رئیسی افزود: از روز نهم تا شانزدهم آذر ۸ هزار و ۳۳۳ نفر به دلیل بیماری آنفلوآنزا  به مراکز درمانی مراجعه کردند که نیمی از این افراد به دلیل شدت بیماری تنفسی نیاز به بیش از ۲ روز بستری شدن در بیمارستان داشته و بقیه با مداوای سرپایی و یا بستری موقت ترخیص شده اند.

وی ادامه داد: متأسفانه هفته گذشته تعداد ۲۵ مورد فوتی داشتیم که اغلب این افراد دارای بیماری زمینه‌ای بوده اند و خوشبختانه مرگ مادر باردار بر اثر این بیماری ثبت نشده است.
آقای دکتر رئیسی نمودار همه گیری آنفلوآنزا در کشور را رو به کاهش خواند و گفت: از هموطنان عزیز می‌خواهیم توصیه‌های بهداشتی شامل رعایت بهداشت فردی به ویژه شستشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون، و در صورت ابتلا به علایم آنفلولانزا، استراحت کافی، نوشیدن مایعات فراوان، خودمحدودسازی و پرهیز از حضور در جمع را به دقت رعایت و از مصافحه، دست دادن و روبوسی خودداری کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ضمن تأکید بر روال اطلاع رسانی درباره وضعیت آنفلوآنزا شنبه هر هفته گفت: پیش بینی می‌شود که با توجه به کاهش شیوع بیماری، این هفته و هفته آینده موارد ابتلا با کاهش چشمگیر همراه باشد.

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار