مجلس در انتظار گزارش دولت؛ ابهام در نحوه مصرف ١٤ميليارد دلار ارز كالاهاي اساسي

به گفته کارشناسان حدود ۸ درصد منابع جهان در ایران است. کشوری با منابع طبیعی فراوان و متعدد که می تواند با مدیریت صحیح و عزمی جدی این کشور را به کشوری استثنایی از لحاظ بهره وری مفید و خلق ثروت برای مردم و دولت تبدیل کند. اما این مشکل اقتصادی و فقر نابرابر که گریبانگیر مردم وعلی الخصوص قشر ضعیف تر جامعه را گرفته، نشان از عدم مدیریت صحیح در بطن ساختار های مدیریتی است. رکود اقتصادی حاکم بر جامعه حاصل سوء مدیریتی است که نتوانستند با همیاری و یکدلی برای نفع جمعی جامعه، مشکلات اقتصادی را حل کنند و غصه اداره معیشت خانواده را از سر و فکر مردم بزدایند. درآمد های حاصل از نفت و گاز جامعه و دیگر منابع چگونه توزیع شد که سهم فقرا و بعضی از مردم در این رکود اقتصادی فقر بیشتر شد؟ هر چند این قفل اقتصادی با یک دستگاه و یا یک شخص به تنهایی باز نمی شود. نیاز به یک انقلابی سازوکاری در همه دستگاه ها وارگان های اجرایی کشور دارد تا دست در دست هم دهند و مشکلات را از سر راه کشور و مردم بردارند.در همین خصوص با اکبر ترکی نماینده دوره دهم مجلس به بحث و گفتگو نشستیم که ماحصل آن را در اینجا می توانید بخوانید.

ربا؛درنظام بانکداری به صفر می رسد؟

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران تا پایان شهریورماه نهایی می شود تا با این اقدام استقلال بانک مرکزی به حداکثر رسیده و روند ربوی بودن نظام بانکداری به صفر رسانده شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خبر داد: احداث شهرک‌های مرزی مشترک با کشورهای همسایه

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از احداث شهرک‌های مرزی مشترک با کشورهای همسایه خبر داد و گفت: در حال حاضر ۳ کشور ترکیه، عراق و آذربایجان برای موضوع شهرک‌های مرزی مشترک با ایران در نظر گرفته شده‌اند.

در مراسم تفاهمنامه همکاری سه‌جانبه اعلام شد: بهره‌برداری رسمی از برج نوآوری کیش در اوایل پاییز

معاون سیاست گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به بهره‌برداری رسمی برج نوآوری کیش در اوایل پاییز سال جاری یکی از اهداف مهم فعال شدن شرکت‌های بزرگ در این برج را پایلوت شدن منطقه آزاد کیش برای پروژه‌های پیشران عنوان کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: بانک رفاه کارگران نامی پرافتخار در میان سیستم بانکی کشور است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم گرامیداشت پنجاه و نهمین سالروز تأسیس بانک رفاه گفت: بانک رفاه کارگران در بین بانک‌های کشور یک نام پر افتخار است و عملکرد بانک در حوزه‌های مختلف ارزی، ریالی و اجتماعی نشان از تلاش و همّت کارکنان خدوم این بانک دارد.

آب معدنی ۵۰ هزار تومانی چگونه وارد شد؟!

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران با بیان اینکه آب‌های معدنی گران‌قیمت خارجی محتوای خاص یا کارکرد ویژه‌ای ندارند و فقط به دلیل نام برند با این قیمت عرضه می‌شوند، گفت که طبق آخرین اطلاعات انجمن به نظر می‌رسد این نوع آب‌های معدنی از راه قاچاق به کشور وارد شده است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی: جزیره کیش در حوزه نوآوری می‌تواند ویترینی برای کشور باشد

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به این‌که این صندوق تسهیلات برای خرید یا رهن محل استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان را فراهم می‌کند، گفت: جزیره کیش در حمل و نقل هوشمند پیشرو بوده و در حوزه نوآوری می‌تواند ویترینی برای کشور باشد.

رییس مرکز ملی فرش ایران: کشورهای دیگر جایگزین آمریکا برای فرش دستبافت ایرانی می‌شوند

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: پیش از این ٢٩ درصد صادرات فرش دستبافت ایرانی به آمریکا بود که کشورهای دیگر جایگزین آن می‌شوند.

یک عامل جدید برای افزایش قیمت طلا

یک تحلیلگر بازار فلزات ارزشمند اظهار کرد روند صعودی نقره می‌تواند عامل جدیدی باشد که قیمت طلا را بالاتر خواهد برد.

وزیر صمت تاکید کرد : امروز حفظ وضع موجود تولید و اشتغال کشور یک کار جهادی است/ در سطح استان ها هم باید قرارگاه رونق تولید فعال شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی معاونان امور صنایع سراسر کشور با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت حفظ وضع موجود تولید و اشتغال کشور، هر اقدامی در این راستا را یک کار جهادی توصیف کرد.

۸۰ درصد مواد اولیه پوشاک وارداتی است

یک تولیدکننده پوشاک با اشاره به واردات ۸۰ درصدی مواد اولیه در کشور، گفت: باید تولیدکنندگان شناسایی و خودشان مامور واردات شوند، اما در حال حاضر لابی‌گران مواد اولیه را با ارز نیمایی وارد می‌کنند و با چند برابر قیمت به تولیدکنندگان عرضه می‌کنند.

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار